  • ECW-F6754HLB
ECW-F6754HLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6754HLB
HK JDW NO:
590-ECW-F6754HLB
Description:
ECW-F(L) 0.75μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 134
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6754HLB
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.980 24.90mm
  • Length
    28mm
  • Width
    13.3mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.102Lx0.524W 28.00mmx13.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.75μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    17.5mm