  • ECW-F6364HLB
ECW-F6364HLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6364HLB
HK JDW NO:
590-ECW-F6364HLB
Datasheet:
ECW-F6364HLB
Description:
ECW-F(L) 0.36μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6364HLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.807Lx0.469W 20.50mmx11.90mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.36μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Size Code
    8147
  • Height Seated (Max)
    0.925 23.50mm
  • Length
    20.5mm
  • Width
    11.9mm