  • ECW-F6273JL
ECW-F6273JL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6273JL
HK JDW NO:
590-ECW-F6273JL
Description:
ECW-F(L) 0.027μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 11982
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6273JL
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.260W 13.00mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    5126
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Width
    6.6mm