  • ECW-F6223RHL
ECW-F6223RHL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6223RHL
HK JDW NO:
590-ECW-F6223RHL
Datasheet:
ECW-F6223RHL
Description:
ECW-F(L) 0.022μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 332
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6223RHL
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.244W 12.50mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    High Frequency, Switching
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4924
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    6.2mm