  • ECW-F6203HLB
ECW-F6203HLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6203HLB
HK JDW NO:
590-ECW-F6203HLB
Description:
ECW-F(L) 0.02μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 131
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6203HLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.256W 12.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    0.02μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4926
  • Height Seated (Max)
    0.563 14.30mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    6.5mm