  • ECW-F6183JL
ECW-F6183JL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6183JL
HK JDW NO:
590-ECW-F6183JL
Description:
ECW-F(L) 0.018μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1120
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6183JL
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.244W 12.50mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4924
  • Height
    9.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.417 10.60mm
  • Width
    6.2mm