  • ECW-F6134RJL
ECW-F6134RJL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6134RJL
HK JDW NO:
590-ECW-F6134RJL
Datasheet:
ECW-F6134RJL
Description:
ECW-F(L) 0.13μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6134RJL
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    0.13μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7133
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.5mm