  • ECW-F4823RHB
ECW-F4823RHB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4823RHB
HK JDW NO:
590-ECW-F4823RHB
Datasheet:
ECW-F4823RHB
Description:
ECW-F(B) 82nF Film Capacitor 3% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4823RHB
  • Tolerance
    3%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    82nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
    800 μm
  • Size Code
    7128
  • Height
    18.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm