  • ECW-F4564JL
ECW-F4564JL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4564JL
HK JDW NO:
590-ECW-F4564JL
Datasheet:
ECW-F4564JL
Description:
ECW-F(L) 0.56μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 352
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4564JL
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.807Lx0.421W 20.50mmx10.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.56μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    10.7mm
  • Lead Pitch
    17.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    8142
  • Height Seated (Max)
    0.740 18.80mm