  • ECW-F4474RHB
ECW-F4474RHB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4474RHB
HK JDW NO:
590-ECW-F4474RHB
Datasheet:
ECW-F4474RHB
Description:
ECW-F(B) 0.47μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4474RHB
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
    PP
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    9157
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm
  • Length
    23mm
  • Width
    14.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ECW-F(B)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.571W 23.00mmx14.50mm
  • Tolerance
    ±3%