  • ECW-F4274HB
ECW-F4274HB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4274HB
HK JDW NO:
590-ECW-F4274HB
Description:
270nF Film Capacitor 3% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4274HB
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    3%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    270nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    17mm