  • ECW-F4224HLB
ECW-F4224HLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4224HLB
HK JDW NO:
590-ECW-F4224HLB
Description:
ECW-F(L) 0.22μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4224HLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.354W 15.50mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    6135
  • Height Seated (Max)
    0.732 18.60mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    9mm