  • ECW-F4155HB
ECW-F4155HB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4155HB
HK JDW NO:
590-ECW-F4155HB
Description:
ECW-F(B) 1.5μF Film Capacitor 3% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4155HB
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    3%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Terminal Pitch
    17.5mm
  • Lead Pitch
    25mm
    800 μm
  • Height
    30.5mm
  • Length
    28mm
  • Width
    18.5mm