  • ECW-F4135JL
ECW-F4135JL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4135JL
HK JDW NO:
590-ECW-F4135JL
Datasheet:
ECW-F4135JL
Description:
ECW-F(L) 1.3μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 8114
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4135JL
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.102Lx0.504W 28.00mmx12.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    1.3μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    17.5mm
  • Lead Pitch
    25mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.984 25.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    19.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.831 21.10mm
  • Width
    12.8mm