  • ECW-F4135HBB
ECW-F4135HBB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4135HBB
HK JDW NO:
590-ECW-F4135HBB
Description:
ECW-F(B) 1.3μF Film Capacitor 3% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4135HBB
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    3%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.3μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    17.5mm
    800 μm
  • Height
    29mm
  • Length
    28mm
  • Width
    17mm