  • ECW-F2225JAB
ECW-F2225JAB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F2225JAB
HK JDW NO:
590-ECW-F2225JAB
Datasheet:
ECW-F2225JAB
Description:
ECW-F(A) 2.2μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F2225JAB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.740Lx0.496W 18.80mmx12.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7450
  • Height Seated (Max)
    0.949 24.10mm
  • Length
    18.8mm
  • Width
    12.6mm