  • ECW-F2224RJA
ECW-F2224RJA
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F2224RJA
HK JDW NO:
590-ECW-F2224RJA
Description:
ECW-F(A) 0.22μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 2021
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F2224RJA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.248W 13.00mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    5125
  • Height
    15.4mm
  • Length
    13mm
  • Width
    6.3mm