  • ECS-T1DY335R
ECS-T1DY335R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-T1DY335R
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECS-T1DY335R
Package:
Datasheet:
ECS-T1DY335R
Description:
3.3μF 20% 125°C-Max -55°C-Min
Step5Bar-code shipping tag
ECS-T1DY335R
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Failure Rate
    0.001 %
  • Height Seated (Max)
    1.6002mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm