  • ECS-F1HE684
ECS-F1HE684
advertisement
Manufacturer No:
ECS-F1HE684
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECS-F1HE684
Package:
Radial
Datasheet:
ECS-F1HE684
Description:
680nF 20% 105°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
ECS-F1HE684
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Feature
    General Purpose
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    3.7mm
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    6.5mm