  • ECS-CR1-18.00-A-TR
ECS-CR1-18.00-A-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-CR1-18.00-A-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-CR1-18.00-A-TR
Package:
1916 (4741 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-CR1-18.00-A-TR
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1916 (4741 Metric)
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CR1
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.161W 4.70mmx4.10mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Ceramic
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    18MHz
  • Frequency Tolerance
    0.5%
  • Height
    0.063 1.60mm
  • Length
    4.699mm
  • Width
    4.0894mm