  • ECS-480-10-36Q-JEN-TR
ECS-480-10-36Q-JEN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-480-10-36Q-JEN-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-480-10-36Q-JEN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-480-10-36Q-JEN-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-2236Q
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm