  • ECS-3225MV-120-CN-TR
ECS-3225MV-120-CN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-3225MV-120-CN-TR
HK JDW NO:
226-ECS-3225MV-120-CN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 12.0000MHZ HCMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-3225MV-120-CN-TR
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    MultiVolt™ ECS-3225MV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Voltage - Supply
    1.62V~3.63V
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    4mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 1.2mm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Rise Time-Max
    7ns
  • Fall Time-Max
    7ns
  • Symmetry-Max
    45/55%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm