  • ECS-2520S33-400-EN-TR
ECS-2520S33-400-EN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-2520S33-400-EN-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-2520S33-400-EN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
ECS-2520S33-400-EN-TR
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±15ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    7mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Symmetry-Max
    45/55%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    ECS-2520S
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm