  • ECS-2333-100-BN-TR
ECS-2333-100-BN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-2333-100-BN-TR
HK JDW NO:
226-ECS-2333-100-BN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-2333-100-BN-TR
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Series
    ECS-2333
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Lead Pitch
    1mm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    7mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm