  • ECS-196.6-20-5PX-TR
ECS-196.6-20-5PX-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-196.6-20-5PX-TR
HK JDW NO:
226-ECS-196.6-20-5PX-TR
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-196.6-20-5PX-TR
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CSM-7X
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Additional Feature
    TR
  • Frequency
    19.6608MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.4XB4.8XH4.3 (mm)/L0.449XB0.189XH0.169 (inch)
  • Operating Frequency
    19.6608MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    500 μW
  • Height
    4.2926mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm