  • ECS-160-20-23B-TR
ECS-160-20-23B-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-160-20-23B-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-160-20-23B-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-160-20-23B-TR
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-160-20-23B-TR
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    ECX-64
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L6.0XB3.5XH1.1 (mm)/L0.236XB0.138XH0.043 (inch)
  • Operating Frequency
    16MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm