  • ECS-135.6-10-33QZ-TR
ECS-135.6-10-33QZ-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-135.6-10-33QZ-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-135.6-10-33QZ-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 13.5600MHZ 10PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-135.6-10-33QZ-TR
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    ECX-33QZ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Frequency
    13.56MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    13.56MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Tolerance
    ±15ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm