  • ECS-110.5-18-23A-JGN-TR
ECS-110.5-18-23A-JGN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-110.5-18-23A-JGN-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-110.5-18-23A-JGN-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-110.5-18-23A-JGN-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECX-64A
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L6.0XB3.5XH1.1 (mm)/L0.236XB0.138XH0.043 (inch)
  • Operating Frequency
    11.05MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm