  • ECS-100-18-23G-JGN-TR
ECS-100-18-23G-JGN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-100-18-23G-JGN-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-100-18-23G-JGN-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-100-18-23G-JGN-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    ECS-23G
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    6mm x 3.5mm x 1.2mm
  • Operating Frequency
    10MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm