  • ECS-.327-12.5-39-TR
ECS-.327-12.5-39-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-.327-12.5-39-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-.327-12.5-39-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-.327-12.5-39-TR
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECX-39
  • Size / Dimension
    0.190Lx0.070W 4.90mmx1.80mm
  • Tolerance
    0.002%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    L4.9XB1.8XH1.0 (mm)/L0.193XB0.071XH0.039 (inch)
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    0.1 μW
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm