  • ECS-.327-12.5-17X-TR
ECS-.327-12.5-17X-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-.327-12.5-17X-TR
HK JDW NO:
226-ECS-.327-12.5-17X-TR
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-.327-12.5-17X-TR
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECX-306X
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.150W 8.00mmx3.80mm
  • Tolerance
    0.002%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    L8.0XB3.8XH2.5 (mm)/L0.315XB0.15XH0.098 (inch)
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    1 μW
  • Height
    2.4892mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm