  • ECQ-V1H684JL
ECQ-V1H684JL
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1H684JL
HK JDW NO:
590-ECQ-V1H684JL
Datasheet:
ECQ-V1H684JL
Description:
Cap Film 0.68uF 50V PET 5% (7.3 X 6.5 X 10mm) Radial 5mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1H684JL
  • Mount
    PCB, Through Hole
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.256W 7.30mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    50V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm