  • ECQ-V1H334JLW
ECQ-V1H334JLW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1H334JLW
HK JDW NO:
590-ECQ-V1H334JLW
Datasheet:
ECQ-V1H334JLW
Description:
Film Capacitors ECQVStack Met Poly Film Cap Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1H334JLW
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    5.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.205W 7.30mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2920
  • Height
    11mm