  • ECQ-V1H333JLW
ECQ-V1H333JLW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1H333JLW
HK JDW NO:
590-ECQ-V1H333JLW
Datasheet:
ECQ-V1H333JLW
Description:
ECQ-V 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polyester, Metallized - Stacked Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1H333JLW
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.126W 7.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2912
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    3.2mm