  • ECQ-P1H683GZ
ECQ-P1H683GZ
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-P1H683GZ
HK JDW NO:
590-ECQ-P1H683GZ
Datasheet:
ECQ-P1H683GZ
Description:
ECQ-P(Z) 0.068μF Film Capacitor ±2% Radial PC Pins 50V-DC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-P1H683GZ
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    50V
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.571Lx0.276W 14.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    7mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Length
    25mm