  • ECQ-E6823KF3
ECQ-E6823KF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6823KF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E6823KF3
Description:
ECQ-E(F) 0.082μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6823KF3
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.256W 18.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    7326
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm