  • ECQ-E6105KFB
ECQ-E6105KFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6105KFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E6105KFB
Datasheet:
ECQ-E6105KFB
Description:
ECQ-E(F) 1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6105KFB
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    12.5mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    1.059 26.90mm
  • Length
    31mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.492W 31.00mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±10%