  • ECQ-E2224JF
ECQ-E2224JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2224JF
HK JDW NO:
590-ECQ-E2224JF
Description:
Cap Film 0.22uF 250V PET 5% (12 X 5.5 X 10.5mm) Radial 10mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2224JF
    Select All
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    250V
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.217W 12.00mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5.5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm