  • ECQ-E2185RKB
ECQ-E2185RKB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2185RKB
HK JDW NO:
590-ECQ-E2185RKB
Datasheet:
ECQ-E2185RKB
Description:
ECQ-E(B) 1.8μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2185RKB
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.819Lx0.299W 20.80mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    General Purpose
  • Additional Feature
    NON INDUCTIVE
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    7.5mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Size Code
    8230
  • Height Seated (Max)
    0.772 19.60mm
  • Length
    20.8mm
  • Width
    7.6mm