  • ECQ-E2104KF3
ECQ-E2104KF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2104KF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E2104KF3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
ECQ-E(F) 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 3378
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2104KF3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2005
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.228W 10.30mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5.8mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    8.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.528 13.40mm
  • Length
    10.3mm