  • ECQ-E12104KF
ECQ-E12104KF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E12104KF
HK JDW NO:
590-ECQ-E12104KF
Description:
ECQ-E(F) 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1.25kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 768
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E12104KF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.394W 31.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 125
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Depth
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.807 20.50mm
  • Length
    31mm