  • ECOS2VA471EA
ECOS2VA471EA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2VA471EA
HK JDW NO:
590-ECOS2VA471EA
Description:
470μF Capacitor 20% Bulk 1400mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2VA471EA
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Reference Standard
    IEC384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • Ripple Current
    1400mA
  • Diameter
    35mm
  • Length
    40mm