  • ECOS2TP471DA
ECOS2TP471DA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2TP471DA
HK JDW NO:
590-ECOS2TP471DA
Description:
470μF Capacitor 20% Bulk 2.39A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2TP471DA
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    385V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    388mOhm
  • Ripple Current
    2.39A
  • Diameter
    30mm
  • Height
    50mm
  • Length
    50mm