  • ECOS2GB101CB
ECOS2GB101CB
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2GB101CB
HK JDW NO:
590-ECOS2GB101CB
Description:
100μF Capacitor 20% Bulk 690mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2GB101CB
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.658Ohm
  • Ripple Current
    690mA
  • Diameter
    25mm
  • Height
    25mm
  • Length
    25mm