  • ECO-S1HA332CA
ECO-S1HA332CA
advertisement
Manufacturer No:
ECO-S1HA332CA
HK JDW NO:
590-ECO-S1HA332CA
Datasheet:
ECO-S1HA332CA
Description:
TS-HA 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ECO-S1HA332CA
  • Resistance
    70mOhm
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.3A @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    25 %
  • Diameter
    25mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TS-HA
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%