  • ECH-U1223GC9
ECH-U1223GC9
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1223GC9
HK JDW NO:
590-ECH-U1223GC9
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
Description:
ECH-U(C) 0.022μF Film Capacitor ±2% 1913 (4833 Metric) Solder Pads 100V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked PCB, Surface Mount
Quantity:
In Stock : 2239
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1223GC9
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    ECH-U(C)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.3mm
  • Case Code (Metric)
    4833
    PPS
  • Voltage
    100V
  • Height
    2.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.102 2.60mm
  • Length
    4.8mm