  • ECE-T2WA681FA
ECE-T2WA681FA
advertisement
Manufacturer No:
ECE-T2WA681FA
HK JDW NO:
590-ECE-T2WA681FA
Package:
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Datasheet:
ECE-T2WA681FA
Description:
T-HA 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.575Dia 40.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
ECE-T2WA681FA
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T-HA
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    680μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    244mOhm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.65952mA
  • Tan Delta
    0.15
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.5A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.5A @ 10kHz
  • Diameter
    40mm
  • Height Seated (Max)
    2.480 63.00mm
  • Length
    63mm