  • EC1300HS-50.000M
EC1300HS-50.000M
advertisement
Manufacturer No:
EC1300HS-50.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EC1300HS-50.000M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EC1300HS-50.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    5 PPM/YEAR AGING AVAILABLE
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    13.2mm x 13.2mm x 5.6mm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Output Load
    15 pF