  • EB2-4.5TNU
EB2-4.5TNU
advertisement
Manufacturer No:
EB2-4.5TNU
HK JDW NO:
417-EB2-4.5TNU
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5VDC
Step5Bar-code shipping tag
EB2-4.5TNU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Material
    Silver Alloy, Gold Alloy
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Coil Resistance
    145Ohm
  • Coil Voltage
    4.5VDC
  • Coil Type
    Latching, Dual Coil
  • Switching Voltage
    250VAC 220VDC -Max
  • Coil Current
    31mA
  • Must Operate Voltage
    3.38VDC
  • Contact Rating (Current)
    1A