  • EB16E2K2H-16.384M
EB16E2K2H-16.384M
advertisement
Manufacturer No:
EB16E2K2H-16.384M
HK JDW NO:
3402-EB16E2K2H-16.384M
Package:
Datasheet:
EB16E2K2H-16.384M
Step5Bar-code shipping tag
EB16E2K2H-16.384M
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Terminal Finish
    GOLD (39) OVER NICKEL (350)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; BULK; TAPE
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    16.384MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Oscillator Type
    CMOS
  • Frequency Tolerance
    0.002%
  • Output Load
    15 pF
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm